Aktivace celého těla pomocí slabých elektrických impulzů, tedy metodou EMS, během kterých se zapojí až 90% svalů, pomůže vytvarovat a zpevnit tělo, ale uleví i od bolesti spojené s různými druhy diagnóz. Poslechněte si rozhovor s fyzioterapeutkou Bárou Hrdinovou a klientem Body Express centra Alešem Pachmanem.
Přehrát díl #Pomáháme elektrickými impulzy.
PŘEHRÁT NA SPOTIFY | PŘEHRÁT NA APPLE MUSIC |
Metoda cvičení EMS
Elektro-myo-stimulace (EMS) je elektrická stimulace svalů, jejíž metoda se v medicíně a k rehabilitaci používá několik desetiletí. Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulsů, jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně lidské tělo. Touto aktivací dochází u svalů k jejich posílení a u zatuhlých svalů k jejich uvolnění. Moderní technologie, která nabízí nejrychlejší způsob, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zvýšit spotřebu kalorií. Tělo je touto rychlou metodou cvičení zatíženo a tedy natrénováno komplexně. Aktivují se hlavní svalové partie, jako stehna, hýždě, boky, břicho, zádový korzet a metoda EMS působí i na odstranění celulitidy a formování postavy.
EMS studia
Metodu elektrické stimulace svalů poskytuje mnoho tréningových studií po celé České republice a samotné cvičení nezabere více než 20 minut. Stačí si tedy vybrat pro vás nejbližší studio a za pár minut "protáhnete" až 90 % svalů. Náš podcast jsme natáčely v pražském studiu Body Express.
Barbora Hrdinová a Aleš Pachman
Našimi hosty v tomto podcastu je fyzioterapeutka Bára, která pracuje v jednom z tréninkových studií EMS a tuto metodu aplikuje na klientovi Alešovi, trpícím bolesti zad kvůli Bechtererovi nemoci.
"Metoda elektrické stimulace byla původně používána kosmonauty, u kterých při dlouhodobém pobytu bez gravitace docházelo k atrofii svalstva. Využívají jí i vrcholoví sportovci k uvolnění svalů. Ráda bych ji nabídla i své dceři Marii, která má svalovou dystrofii, bohužel metoda pracuje se svalovou základnou a tu Marie díky svému postižení nemá."
Bolesti zad
Bechterevova nemoc, kterou má diaknostikovanou i náš host Aleš, je známá jako chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje především páteř a klouby. Jedná se o zánětlivé onemocnění, které způsobuje postupné ztuhnutí a ztrátu flexibility postižených oblastí těla. Symptomy se obvykle začínají projevovat v mladém věku a nejčastějšími příznaky jsou bolest a ztuhlost v dolní části zad, které mohou postupně přecházet na celou páteř a klouby. Příčina Bechterevovy nemoci není zcela jasná, ale vědci se domnívají, že autoimunitní reakce hraje klíčovou roli. To znamená, že imunitní systém útočí na vlastní tkáň a způsobuje zánět. Genetické faktory také hrají určitou roli při vývoji tohoto onemocnění. Bechterevova nemoc nemá specifickou léčbu, ale důležité je udržovat pohyblivost. Proto se doporučuje cvičení bez velký zátěže zad a to splňuje metoda EMS.
Viděli jste NEEDO novinky?
Napište nám do komentáře na facebooku nebo na e-mail info@needo.cz další tipy na dovolené, rády je zařadíme je do tohoto článku. Budeme se těšit na vaše reakce k podcastu, náměty na témata, nebo tipy na další hosty. O každém novém díle se dozvíte na našem Facebooku v uzavřené skupině NEEDo TALKs, nezapomeňte nás sledovat.